Podcast #002 – Czy oceny pomagają się uczyć z Agnieszką Stein

Podcast #002 – Czy oceny pomagają się uczyć z Agnieszką Stein

Serdecznie zapraszam do odsłuchania drugiego odcinka podcastu „Rozmowy o dzieciach”. Rozmawiam w nim z Agnieszką Stein na temat szkolnych ocen.

W jaki sposób stopnie wpływają na motywację dziecka do nauki, a także na to, jak postrzega ono samego siebie? Skąd w szkole taki opór przed rezygnacją z wystawiania stopni nawet w klasach I-III? Co może zrobić rodzic, by zminimalizować negatywny wpływ ocen na obraz siebie i działanie dziecka, które chodzi do szkoły, w której stopnie są codziennością?

Jeśli nie wiesz, czym są podcasty i jak ich słuchać, przeczytaj artykuł pod tym linkiem.

„Każdy rok, w którym powstrzymujemy się od oceniania dziecka – myślę nawet, że każdy miesiąc, powoduje, że jest ono bardziej dojrzałe do tego, żeby zobaczyć ocenę jako opinię oceniającego, a nie jako prawdę o sobie.”

W rozmowie wspominałyśmy o książkach, artykułach, inicjatywach. Szczegółowe informacje na ich temat zamieszczam poniżej:

Agnieszka Stein jest psychologiem, autorką książek „Dziecko z bliska” i „Dziecko z bliska idzie w świat”, propagatorką rodzicielstwa bliskości w Polsce. www.agnieszkastein.pl

Jeśli chcesz otrzymać informację o nowych rozmowach na stronie Rozmowy o dzieciach, zostaw mi swój adres e-mail: